Kolonie Minecraft – poznaj najważniejsze zalety tej imprezy wakacyjnej dla dzieci

maj 30, 2023 | Minecraft

Rodzice mają dziś bardzo szerokie pole do popisu w zakresie ufundowania dziecku atrakcyjnego wyjazdu wakacyjnego. Minęły czasy, kiedy to w czasie kolonii młodzi ludzie głównie się nudzili, jeździli na mało interesujące wycieczki, a jedyną atrakcją był zakup pamiątek i skrupulatne liczenie, czy wystarczy pieniędzy od rodziców. Dziś wygląda to zupełnie inaczej za sprawą szalenie popularnych kolonii tematycznych.

Świetnym przykładem będą kolonie Minecraft, które od kilku już lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi i tym samym ich rodziców. W naszym artykule omawiamy najważniejsze zalety kolonii Minecraft, co powinno Cię przekonać do ufundowaniu dziecku takiego wypoczynku.

Gratka dla fanów kultowej gry

Kolonie Minecraft to idealna propozycja wakacyjna dla dzieci, które są maniakami tej gry komputerowej. Minecraft, pomimo tego, że zadebiutował wiele lat temu i nie porywa grafiką, zdobył serca milionów młodych ludzi na całym świecie. To fantastyczna gra z elementami logiki, strategii i architektury, która potrafi pochłonąć na wiele godzin – również osoby dorosłe.

Jeśli Twoje dziecko uwielbia Minecrafta, to nie musisz dłużej szukać dla niego imprezy wakacyjnej. Kolonie Minecraft będą strzałem w dziesiątkę.

Połączenie przyjemnego z pożytecznym

Minecraft to sztandarowy przykład gry, która bawiąc uczy i rozwija bardzo cenne umiejętności. Nieprzypadkowo ta gra bywa wstępem do nauki programowania czy projektowania. Grając w Minecraft dziecko uczy się logicznego myślenia, wyciągania wniosków, brania odpowiedzialności za swoje decyzje, a przy tym naprawdę świetnie się bawi.

Podczas kolonii Minecraft oczywiście nie ma mowy o tym, aby dzieci ślęczały godzinami przed monitorami ekranowymi. Realia i mechanika gry zostają przeniesione do realnego świata w taki sposób, aby koloniści jak najwięcej czasu spędzali na świeżym powietrzu.

Wiele form aktywności

Warto zaznaczyć, że choć motywem przewodnim kolonii Minecraft jest kultowa gra i to wokół niej zbudowany jest cały program imprezy, to dzieci nie będą narzekać na przesyt Minecraftem. W programie przewidziano także szereg innych aktywności, uzależnionych od lokalizacji kolonii.

Mogą to być np.:

  • Wyjścia na plażę;
  • Kąpiele w morzu czy w jeziorze;
  • Pływanie kajakami, żeglowanie;
  • Spacery po okolicy;
  • Zajęcia sportowe;
  • Gry i zabawy grupowe;
  • Wycieczki do atrakcyjnych miejsc;
  • Wyjścia do aquaparku czy parku rozrywki;

Co ważne, analizując oferty organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej widać wyraźnie, że kolonie Minecraft odbywają się w najatrakcyjniejszych regionach Polski – przede wszystkim nad morzem oraz nad jeziorem, co samo w sobie sprzyja różnym formom aktywności.

Super atmosfera

Wielką zaletą kolonii Minecraft są… sami koloniści. W koloniach tematycznych nie biorą udziału osoby przypadkowe. Zawsze są to młodzi ludzie, którzy mają pozytywną zajawkę na jakimś punkcie, w tym przypadku na grze Minecraft.

Dzięki temu koloniści bardzo szybko znajdują wspólny język, ponieważ łączą ich te same zainteresowania. Sprzyja to nawiązywaniu koleżeńskich relacji i budowaniu przyjaznej atmosfery. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy dziecko ma po raz pierwszy pojechać na kolonie i, co zrozumiałe, trochę się tym faktem stresuje. Tutaj rodzice mogą być spokojni, że pociecha bardzo szybko znajdzie sobie kolegów i koleżanki.

Sprawdź ofertę kolonii Minecraft i wybierz imprezę dla Twojego dziecka

Kolonie Minecraft w swojej ofercie ma dziś większość liczących się organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej. Przy wyborze konkretnej imprezy weź pod uwagę zarówno jej program, jak i lokalizację, warunki w ośrodku kolonijnym, urozmaicony jadłospis oraz to, czy organizator zapewnia wyjazdy z różnych miejscowości w Polsce.

Szczególnie godna zainteresowania jest oferta kolonii Minecraft organizowanych przez Kogis, jedno z najbardziej renomowanych biur w naszym kraju, od wielu lat specjalizujące się w turystyce dziecięcej i młodzieżowej.