Kolonie nad morzem – poznaj najważniejsze zalety tych imprez wakacyjnych dla dzieci i młodzieży

maj 30, 2023 | RPG

Wybierając kolonie dla dziecka zwykle skupiamy się na programie i temacie przewodnim imprezy – a jest w czym wybierać, ponieważ organizatorzy turystyki dziecięcej i młodzieżowej proponują m.in. kolonie Minecraft, Harry Potter, sportowe, taneczne, artystyczne, w siodle, pod żaglami i wiele innych. Dodatkowym kryterium powinna być lokalizacja kolonii. Od wielu lat niezmiennie największą popularnością cieszą się kolonie nad morzem. Jakie są ich najważniejsze zalety? Tego dowiesz się z naszego artykułu, który może być dla Ciebie inspiracją do wyboru imprezy wakacyjnej dla dziecka.

Kolonie nad morzem to naturalny wybór

Wielu z nas wakacje jednoznacznie kojarzą się z wyjazdem nad morze. Jeśli Twoje dziecko uwielbia spędzać czas na plaży, kąpać się w Bałtyku i wsłuchiwać w jedyny w swoim rodzaju szum fal, to wybór kierunku wakacyjnej kolonii wydaje się być zupełnie oczywisty.

Morze sprzyja różnym formom spędzania czasu podczas wakacji

Wielką zaletą kolonii nad morzem jest to, że taka lokalizacja sprzyja najróżniejszym formom aktywności. Abstrahując od programu imprezy, dzieci mają zapewnione codzienne wyjścia na plażę, kąpiele w morzu pod czujnym okiem ratowników, spacery nadmorskimi traktami, mogą budować konstrukcje z piasku, kopać fosy, kratery itd. To fantastyczna zabawa!

Dogodny dojazd z wielu regionów Polski

Praktyczną zaletą kolonii nad morzem jest to, że większa część kolonistów nie musi się obawiać bardzo długiej podróży na miejsce. Wystarczy mieszkać w centralnej lub północnej Polsce, aby dotrzeć do ośrodka w ciągu maksymalnie kilku godzin.

Jeśli Twoje dziecko źle znosi długie podróże autokarem, to kolonia nad morzem może być optymalnym wyborem dla niego. Warto podkreślić, że w ostatnich latach znacząco poprawiła się jakość infrastruktury drogowej, dzięki czemu dojazd do nadmorskich miejscowości jest dużo bardziej komfortowy niż np. na początku XXI wieku. Na ten argument szczególną uwagę powinni zwrócić rodzice dzieci mających chorobę lokomocyjną.

Większość najciekawszych kolonii odbywa się właśnie nad morzem

I nie ma w tym przypadku. Kolonie nad morzem od wielu lat cieszą się największą popularnością, dlatego każdy szanujący się organizator turystyki dziecięcej i młodzieżowej musi mieć takie imprezy w swojej ofercie.

Co więcej, te najbardziej oblegane kolonie są organizowane właśnie nad morzem, coraz częściej w nowoczesnych, atrakcyjnych ośrodkach kolonijnych, w tym położonych blisko lub tuż przy samej plaży. To samo w sobie stanowi dobry argument przemawiający za posłaniem dziecka na kolonie nad morzem.

Wybrzeże Bałtyku to bardzo ciekawy region dla fanów zwiedzania

Jeśli Twoje dziecko uwielbia zwiedzać i poznawać nowe miejsca, to kolonie nad morzem powinny być dla niego strzałem w dziesiątkę. Na wybrzeżu znajduje się wiele zabytków i miejsc ważnych dla polskiej historii, jak i tych atrakcyjnych z czysto przyrodniczego punktu widzenia. Warto zapoznać się z programem danej imprezy, aby upewnić się, że są w nim przewidziane wycieczki po okolicy.

Atrakcyjne wycieczki

Kolonie nad morzem są świetną okazją do tego, aby odwiedzić uwielbiane przez dzieci miejsca. Na polskim wybrzeżu Bałtyku znajdują się m.in. atrakcyjne aquaparki czy parki rozrywki. Dzięki temu program kolonii jest jeszcze bardziej urozmaicony.

Wybierz kolonie nad morzem dla Twojego dziecka

Oferta wyjazdów kolonijnych organizowanych nad polskim morzem jest bardzo szeroka i z pewnością znajdziesz odpowiednią imprezę dla Twojego dziecka. Wystarczy zapoznać się z propozycjami czołowych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej – na przykład Kogis.

Wybierając kolonie nad morzem dla dziecka skup się na programie imprezy, który powinien z jednej strony wpisywać się w zainteresowania pociechy, a z drugiej pozwolić na maksymalne wypełnienie i twórcze wykorzystanie wolnego czasu. Dzięki temu dziecko nie będzie narzekać na nudę i wróci do domu roześmiane od ucha do ucha.