Kolonie sportowe, czyli niezmiennie wielki hit wśród kolonistów

maj 30, 2023 | Sportowe

Kolonie sportowe były jednymi z pierwszych kolonii tematycznych, jakie zaczęły się pojawiać w ofertach organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej. Początkowo były kierowane do młodych ludzi uprawiających konkretne dyscypliny sportu na poziomie klubowym lub szkolnym. Dziś natomiast są dostępne dla każdego, również dla dzieci i nastolatków, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Jeśli masz w domu bardzo aktywną pociechę, to kolonie sportowe mogą być dla niej idealną wakacyjną propozycją. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć zafundowanie dziecku właśnie takiego wyjazdu.

Aktywnie spędzony czas

Podstawową zaletą kolonii sportowych jest to, że młodzi ludzie codziennie mają zapewnione treningi z wykwalifikowanymi trenerami i instruktorami. Aktywny wypoczynek jest zdecydowanie najlepszy tak dla ciała, jak i umysłu. Współczesne dzieci spędzają ogrom czasu w szkole, na zajęciach dodatkowych i nad książkami, przez co trudno jest im zachować aktywność fizyczną. Kolonie sportowe mogą pomóc w choć częściowym nadrobieniu tych zaległości.

Mnóstwo zajęć sportowych

Osią kolonii sportowych są oczywiście treningi, stanowiące kluczowy element każdego dnia. Celem nie jest jednak doprowadzenie dzieci na skraj zmęczenia, ale zapewnienie im dobrej, aktywnej zabawy, nauczenie zdrowej rywalizacji i poprawienie ogólnej sprawności fizycznej.

Atrakcyjne wycieczki

Wiele kolonii sportowych odbywa się w najatrakcyjniejszych regionach naszego kraju, w tym nad morzem, nad jeziorem czy w górach. Takie lokalizacje sprzyjają organizowaniu ciekawych wycieczek po okolicy, zwiedzaniu czy wybraniu się w fajne miejsca uwielbiane przez dzieci, jak chociażby do aquaparku, parku rozrywki etc.

Wiele form aktywności poza treningami

Kolonie sportowe nie kręcą się tylko wokół treningów. Nie zapominajmy, że mówimy tutaj o imprezach wakacyjnych dla dzieci, które muszą mieć przestrzeń do wypoczynku, spędzenia czasu w grupie rówieśniczej, zabawy, grania w planszówki, kąpieli w morzu czy w jeziorze itd.

Stąd przy wyborze kolonii dla dziecka warto dokładnie zapoznać się z programem imprezy, aby upewnić się, że treningi nie będą tutaj jedyną proponowaną kolonistom formą aktywności.

Komu można polecić kolonie sportowe?

Kolonie sportowe są znakomitą propozycją dla:

 • Młodych ludzi, którzy uwielbiają sport i chcą go uprawiać także w czasie wakacji;
 • Kolonistów, którzy szukają sportu dla siebie i chcą zacząć przygodę z aktywnością fizyczną właśnie podczas wyjazdu wakacyjnego;
 • Młodych ludzi, którzy nie wyobrażają sobie przerwy w treningach z powodu wakacji;
 • Dzieci i nastolatków, którzy mają za sobą ciężki rok szkolny, przesiedziany w betonowych ścianach, a teraz chcą spędzić wakacyjny czas aktywnie, najlepiej na świeżym powietrzu;

Dodatkowo wspomnijmy o tym, że kolonie sportowe mogą być doskonałym wyborem dla dzieci mających problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Może się okazać, że taki krótki wyjazd całkowicie zmieni podejście dziecka do diety i aktywności fizycznej, co wyjdzie mu tylko na dobre.

Zapisz dziecko na kolonie sportowe zgodne z jego zainteresowaniami

Kolonie sportowe to obszerna kategoria imprez wakacyjnych dla dzieci i młodzieży, dlatego niemal na pewno znajdziesz taki wyjazd, który pod względem tematycznym idealnie wpisze się w zainteresowania Twojego dziecka.

Można tutaj wyróżnić m.in.:

 • Kolonie piłkarskie;
 • Kolonie taneczne;
 • Kolonie biegowe;
 • Kolonie koszykarskie i siatkarskie;
 • Kolonie pływackie;
 • Kolonie żeglarskie;
 • Kolonie w siodle i wiele innych;

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby tegoroczne wakacje dziecko spędziło aktywnie, w super atmosferze i w pozytywnie zakręconej na punkcie sportu grupie rówieśniczej, to kolonie sportowe powinny być idealnym wyborem.

Sprawdź ofertę kolonii sportowych czołowych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej, wybierz coś wspólnie z dzieckiem i zarezerwuj dla niego miejsce – w przypadku tych imprez listy uczestników bardzo szybko się zapełniają.